Strona główna Sporty zimowe Kombinacja norweska PŚ w kombinacji norweskiej: Riiber najlepszy w niedzielę. Kupczak punktuje

PŚ w kombinacji norweskiej: Riiber najlepszy w niedzielę. Kupczak punktuje

0
Fot. PZN

Jarl Magnus Riiber okazał się najlepszy w niedzielnym konkursie Pucharu Świata rozgrywanym w norweskim Trondheim. W najlepszej trzydziestce znalazł się Polak – Szczepan Kupczak.

Norweg prowadził już po serii skoków, w której uzyskał 137 metrów, co dawało mu 138,1 pkt. W przeliczeniu na czas miał 25 sekund przewagi nad zajmującym 2. pozycję – Martinem Fritzem z Austrii (138,5 m). Trzeci był Norweg – Espen Bjoernstad (136,5 m).

Na 18. miejscu plasował się polski zawodnik – Szczepan Kupczak, który po skoku na 126,5 metra tracił do lidera 2 minuty i 3 sekundy.

Riiber nie dał sobie wyrwać kolejnej wygranej. Na trasie biegowej uzyskał czas 24 minut, 12 sekund i 8 dziesiątych sekundy. 29,4 sekundy za nim przybiegł czwarty po skoku – Jens Luraas Oftebro (135 m). 3. pozycję zachował Bjoerstad, który stracił na mecie 35 sekund i 5 dziesiątych sekundy.

Kupczak tym razem zdołał utrzymać się w pierwszej trzydziestce, co daje punkty Pucharu Świata. Polak przybiegł do mety jako 25. ze stratą 2 minut, 58 sekund i 7 dziesiątych sekundy.

Komentarze