PŚ w kombinacji norweskiej: Riiber triumfuje w Lillehammer. Polacy bez punktów

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:25
7 gru 2019, 15:25

Jarl Magnus Riiber utrzymał przewagę po serii skoków i wygrał sobotnią rywalizację w ramach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Na trasie biegowej czas Norwega wyniósł 25 minut, 54 sekundy i 5 dziesiątych sekundy.

Kombinatorzy norwescy rywalizowali na trasie o długości 10 kilometrów. Najlepiej z jej trudami poradził sobie lider Pucharu Świata, który nie dość, że zdołał zachować prowadzenie, tak powiększył swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Drugi na mecie, Joergen Graabak (Norwegia), stracił do niego 46,4 sekundy. Podium uzupełnił Fabian Riessle (Niemcy).

Polacy nie zdołali wywalczyć punktów. Najbliżej tego był Szczepan Kupczak. Najlepszy polski kombinator ruszał z 24. miejsca, lecz spadł ostatecznie na 35. pozycję. Jego czas wyniósł 30 minut, 5 sekund i 7 dziesiątych sekundy. Adam Cieślar zajął 41. miejsce.