PŚ w kombinacji norweskiej: Riiber zakończył zwycięską passę. Geiger wygrywa w Ramsau

Aktualizacja: 26 sty 2023, 08:53
21 gru 2019, 14:50

Niemiec, Vinzenz Geiger, wygrał sobotnie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Tym samym przerwał zwycięską serię lidera Pucharu Świata, Jarla Magnusa Riibera.

Geiger plasował się po serii skoków na odległym 10. miejscu. Na skoczni uzyskał 90 metrów i tracił do prowadzącego Bjoernstada 1 minutę i 6 sekund. Świetny bieg i łączny czas wynoszący na mecie 27 minut, 29 sekund i 1 dziesiąta sekundy pozwoliła mu zwyciężyć przed Riiberem, który do biegu przystępował z 2. lokaty. Lider Pucharu Świata stracił do triumfatora zaledwie półtorej sekundy, choć na 5 kilometrze prowadził.

Podium uzupełnił zajmujący 9. miejsce po serii skoków – Fabian Riessle (90 m). Niemiecki zawodnik przybiegł do mety z czasem 27 minut, 39 sekund i 9 dziesiątych sekundy.

Dwunasty po skoku, Szczepan Kupczak, uzyskał czas o 2 minuty, 34 sekundy i 9 dziesiątych sekundy gorszy od Geigera, co w rezultacie uplasowało go na 30. lokacie i dało mu 1 pucharowy punkt.