Strona główna Sporty zimowe PŚ w Kuusamo: Hat trick Riibera. Kupczak znów punktuje

PŚ w Kuusamo: Hat trick Riibera. Kupczak znów punktuje

0
FOTO: zimbio.com

Jarl Magnus Riiber wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W czołowej trzydziestce uplasował się Szczepan Kupczak.

Dziś warunki pogodowe nie pozwoliły na rozegranie serii skoków, więc za podstawowe wyniki uznano osiągnięcia z czwartkowej rundy prowizorycznej. W niej najlepszym okazał się Riiber, który po skoku na 144 metr prowadził z łączną notą 153,6 pkt. W przeliczeniu na czas dawało mu to ponad minutę przewagi nad swoim rodakiem – Jensem Oftebro.

Na 11. miejscu plasował się Kupczak, który na trasę biegową przystępował mając 2 minuty i 31 sekund straty do Riibera.

Ostatecznie jako pierwszy linię mety przekroczył Riiber. Norweg uzyskał czas 25 minut, 36 sekund i 6 dziesiątych sekundy. Na 2. miejsce wskoczył inny z jego rodaków – Joergen Graabak. Jego strata wyniosła 2 minuty, 8 sekund i 8 dziesiątych sekundy, choć na starcie tracił do triumfatora półtorej minuty.

Podium uzupełnił Oftebro.

Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak, ukończył rywalizację na 30. pozycji. Polak uzyskał czas 31 minut i 10 sekund. Tym samym Polak dopisał do swojego konta kolejny pucharowy punkt. Tej sztuki nie dokonał Adam Cieślar, który linię mety przekroczył na 38. miejscu. http://credit-n.ru/zaymyi.html

Komentarze