PŚ w Lake Placid. Stefan Kraft z kolejną wygraną. Piotr Żyła tuż za podium

11 lut 2024, 17:09

Stefan Kraft wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na olimpijskiej skoczni w Lake Placid (HS128). Podium uzupełnili Philipp Raimund i Lovro Kos, a Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł zakończyli zawody w najlepszej dziesiątce. Awans do drugiej serii wywalczyło czterech Polaków.

Lider klasyfikacji generalnej PŚ z wygraną w Lake Placid. Czwarte miejsce Piotra Żyły

W ostatnim z trzech konkursów rozgrywanych na obiekcie Mackenzie Intervale Ski Jump najlepiej spisał się Stefan Kraft. Austriak zajmował pierwsze miejscu już po pierwszej serii, w której skoczył 130,5 m. Lider PŚ nieco gorzej zaprezentował się w finale, ale miał dużą przewagę nad pozostałymi zawodnikami i ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce ex aequo zajęli Niemiec Philipp Raimund (127 m i 135 m) oraz Słoweniec Lovro Kos (130 m i 127,5 m).

Najlepszy wynik w sezonie wywalczył Piotr Żyła. Dwukrotny mistrz świata w inauguracyjnej serii uzyskał 125 m i zajmował trzecią lokatę. Kilkadziesiąt minut później wylądował dwa metry bliżej, co dało mu czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji. Po raz czwarty z rzędu konkurs Pucharu Świata w czołowej dziesiątce zakończył Aleksander Zniszczoł (124,5 m i 123 m). Polak tym razem był dziewiąty.

Dwudzieste czwarte miejsce zajął Kamil Stoch (117,5 m i 116,5 m), natomiast  Dawid Kubacki (114,5 m i 116,5 m) uplasował się na dwudziestej dziewiątej lokacie. Zdecydowanie gorzej zaprezentował się Paweł Wąsek. W swoim jedynym skoku uzyskał zaledwie 86 m i był najgorszym zawodnikiem konkursu.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w japońskim Sapporo. Skocznia Okurayama (HS 137) będzie areną zmagań najlepszych skoczków globu w dniach 16-18 lutego.

PŚ w Lake Placid. Po pierwszej serii Polska była druga! Skok Kubackiego przekreślił szanse na podium

Źródło:Polski-Sport.pl