PŚ w Lake Placid. Po pierwszej serii Polska była druga! Skok Kubackiego przekreślił szanse na podium

11 lut 2024, 07:43

Reprezentacja Austrii triumfowała w sobotnim konkursie duetów, który odbywał się w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Miejsca na podium wywalczyły też zespoły Niemiec i Norwegii. Na skoczni Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) zaprezentowali się również Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł. Polacy zajęli siódme miejsce.

Hayboeck i Kraft najlepsi w konkursie duetów. Słaby występ Polaków

Na liście startowej zawodów znalazło się jedenaście dwuosobowych drużyn. Skoczkowie najlepszych zespołów oddali po trzy skoki, co jest charakterystyczne dla tego typu rywalizacji. Dla porównania w konkursach indywidualnych oraz drużynowych rozgrywane są tylko dwie serię.

Najlepszą łączną notę z sześciu prób miała Austria, którą reprezentowali Michael Hayboeck oraz Stefan Kraft. Drugie miejsce ze startą zaledwie 0,2 pkt do zwycięzców zajął niemiecki duet Philipp Raimund i Andreas Wellinger, a trzecie wywalczyli zawodnicy z Norwegii – Marius Lindvik i Johann Andre Forfang.

Biało-Czerwoni w składzie Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł zakończyli rywalizację na siódmej lokacie. Mistrz świata z Seefeld w inauguracyjnej serii uzyskał 121,5 m, a w dwóch kolejnych lądował na 106 m i 114 m. Z kolei drugi z Polaków oddał skoki na odległość 121 m, 124 m i 116 m. Początek zawodów był bardzo udany dla naszych zawodników, bo po pierwszej serii zajmowali oni drugie miejsce. Niestety bardzo słaba druga próba Kubackiego sprawiła, że wypadliśmy z czołówki.

Kilka godzin wcześniej na obiekcie zlokalizowanym w amerykańskim stanie Nowy Jork, odbyły się zawody indywidualne. Szóste miejsce zajął w nich Zniszczoł, a wygrał Lovro Kos. Na niedzielne popołudnie (godz. 15:15) zaplanowano ostatni z trzech konkursów Pucharu Świat w Lake Placid. Ponownie będzie to rywalizacja indywidualna, w której wystąpi 51 zawodników, w tym pięciu Polaków. Z powodu małej liczby zgłoszeń organizatorzy zrezygnowali z rozgrywania kwalifikacji.

MŚJ w skokach. Polska z brązowym medalem konkursu drużynowego! Zwycięstwo Austrii

Źródło:Polski-Sport.pl