PŚ w Ljubnie: W końcu się udało. Polki awansowały do konkursu głównego

26 sty 2024, 19:15

W weekend najlepsze skoczkinie świata czeka rywalizacja na Logarskiej Dolinie (HS94) w Ljubnie. Podczas turnieju o punkty powalczą dwie biało-czerwone zawodniczki. Anna Twardosz i Pola Bełtowska dobrze spisały się w piątkowych kwalifikacjach i wywalczyły przepustkę do konkursu głównego.

PŚ Pań w Ljubnie: Twardosz i Bełtowska powalczą o punkty

W kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Ljubnie zwyciężyła Nika Prevc. Reprezentantka Słowenii skoczyła 87 metrów i o 5,3 punktu Austriaczkę Jacqueline Seifriedsberger (87,5 m) oraz o 6,7 punktu Niemkę Katharinę Schmid (86 m). Podczas serii eliminacyjnej, która rozegrano z i 16.i 17 belki startowej, nieźle poszło reprezentantkom Polski.

Trzydzieste miejsce w kwalifikacjach zajęła Anna Twardosz (78 m), natomiast na trzydziestej ósmej lokacie rywalizację zakończyła Pola Bełtowska (75 m). Dwie biało-czerwone zawodniczki zobaczymy więc w konkursie głównym. To duży sukces, zwłaszcza dla Bełtowskiej, która dopiero drugi raz w tym sezonie przeszła przez kwalifikacje PŚ.