PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Dobry występ Niedźwiedzkiego na 1500 metrów! Fatalny Bródka…

15 lis 2015, 22:13

Konrad Niedźwiedzki zajął 5.miejsce w biegu na 1500 metrów Dywizji “A”! W swoim przejeździe uzyskał dobry czas 1:43,90 minuty, tracąc do zwycięzcy 2,02 sekundy. Fatalny występ zaliczył Zbigniew Bródka, który w 2014 zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich na tym dystansie.

Czas uzyskany przez Bródkę – 1:46,75. Do zwycięzcy stracił bardzo dużo – 4,87 sekundy. Pozwoliło mu to zająć 18.miejsce  w dwudziestoosobowej stawce zawodników. W tym biegu wystąpił również Jan Szymański, który zajął 11.miejsce z czasem 1:44,67 minuty. Do lidera stracił 2,69 sekundy.

Wyniki biegu na 1500 metrów Dywizji “A”:

1.Denis Yuskov (Rosja) – 1:41,88 min.

2.Bart Swings (Belgia) +0,6 sek.

3.Joey Mantia (USA)  +0,6 sek.

…………………….

5.Konrad Niedźwiedzki (Polski) +2,02 sek.

11.Jan Szymański (Polski) +2,69 sek.

18.Zbigniew Bródka (Polski) +4,87 sek.

W biegu na 1500 metrów Dywizji “B” również mieliśmy przedstawicieli z Polski. Sebastian Klosiński zajął 16. miejsce (1:46,79 min.), a Piotr Puszkarski 19.miejsce (1:47,66 min.)