PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Reprezentacja Polski nie zawiodła na 1500 metrów!

6 gru 2015, 16:47

Zawody w niemieckim miasteczku Inzell trwają już od piątku. Polscy łyżwiarze szybcy do tej pory raczej nie zawodzili i dzisiaj też nic się nie zmieniło. Zarówno panczeniści oraz panczenistki zajęli czołowe miejsca w swoich biegach. Tym samym zdobyli kolejne punkty do klasyfikacji generalnych.

W biegu dywizji “A” na dystansie 1500 metrów kobiet 18 miejsce zajęła Natalia Czerwonka, która przypomnijmy wraca do rywalizacji po bardzo ciężkim wypadku i po bardzo długiej rehabilitacji. Czas uzyskany przez Polkę – 1:59,37 minuty.

Dywizja “A” – bieg na 1500 metrów kobiet:

1.Brittany Bowe (USA) – 1:54,68 min

2.Heather  Richardson-Bergsma (USA) – 1:54,94 min   +0,26 sek

3.Marrit Leenstra (Holandia) – 1:55,79 min            +1,11 sek

…………

18.Natalia Czerwonka (POLSKA) – 1:59,37 min     +4,69 sek

W biegu dywizji “B” na 1500 metrów kobiet, Polkom poszło już dużo lepiej. Drugie miejsce zajęła Luiza Złotkowska, a szósta była Katarzyna Woźniak. Złotkowskiej bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa. Do pierwszego miejsca zabrakło jej 0,06 sekundy. Obie zawodniczki są ważnym punktem w biegach sztafetowych kobiet.

Dywizja “B” – bieg na 1500 metrów kobiet:

1. Kali  Christ (Kanada) – 1:58,20 min

2. Luiza  Złotkowska (POLSKA) – 1,58,26 min   +0,06 sek

3. Margarita  Ryzhova (Rosja) – 1:59,11 min    +0,91 sek

W biegu dywizji “A” na 1500 metrów mężczyzn, świetnie spisali się nasi panczeniści. Piąty był Konrad Niedźwiedzki, a szósty Jan Szymański. O ile Konrad już na początku sezonu był piąty, o tyle Jan rozkręca się ze startu na start. To jego najlepszy wynik w tym sezonie.

6.Jan Szymański (POLSKA) – 1:46,39 min     +2,18 sek

W biegu dywizji “B” na 1500 metrów wystąpiło trzech Polaków. Czwarte miejsce zajął mistrz olimpijski na tym dystansie – Zbigniew Bródka, który w tym sezonie jest po prostu bez formy. Kolejna dwójka naszych daleko. 21. miejsce zajął Sebastian Klosinski, a 26. miejsce zajął Aleksander Puszkarski.