PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Świetny występ Artura Wasia!

6 gru 2015, 16:29

Świetny występ w niemieckim Inzell zaliczył Artur Waś! Na dystansie 500 metrów, Polak dzisiaj nie miał sobie równych. W piątek było trzecie miejsce, a dzisiaj jest pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!

Waś pobiegł dzisiaj bardzo szybko oraz bardzo mądrze, za co został nagrodzony zwycięstwem. Czas uzyskany na mecie 34,65 sekundy, od rekordu Polski odstaje tylko o blisko 0,2 sekundy. W piątek rzutem na taśmę zajął trzecie miejsce, ale widać, że odrobił zaległe lekcje. Za zwycięstwo w Inzell, Polak otrzyma 100 punktów do klasyfikacji generalnej. Po sześciu biegach będzie zajmował 4.miejsce, ze stratą pięciu punktów do 3.miejsca.

W tym biegu wystąpił też Artur Nogal, ale on zajął bardzo odległe 19.miejsce. O dziwo do Artura Wasia, stracił on tylko 0,71 sekundy, co pokazuje, że stawka była bardzo wyrównana. Mimo, że dystans 500 metrów jest dystansem sprinterskim, to rzadko zdarza się, że różnica pomiędzy pierwszym a dziewiątym zawodnikiem, mieści się w okolicach 0,3 sekundy.