PŚ w narciarstwie alpejskim: 18 miejsce Maryny GĄSIENICA-DANIEL w gigancie – najlepsze w karierze.

3 lut 2019, 15:02

W piątkowym (1 lutego) slalomie gigancie rozegranym w ramach alpejskiego Pucharu Świata w słoweńskim kurorcie Maribor, pierwsze miejsce ex equo zajęły mistrzyni olimpijska w tej konkurencji Amerykanka Mikaela SHIFFRIN oraz Słowaczka Petra VLHOVA. Obie uzyskały identyczny czas w dwóch przejazdach – 2:31.31. Trzecie miejsce zajęła Norweżka Ragnhild MOWINCKEL tracąc do obu alpejek 0,93 sekundy.

Liderką po pierwszym przejeździe była SHIFFRIN, która wyprzedzała Słowaczkę o 0,48 sekundy i Francuzkę Tessę WORLEY o 0,58 sekundy. Amerykanka pojechała drugi zjazd wolniej, co pozwoliło VLHOVEJ zrównać się wynikiem z SHIFFRIN, a z kolei WORLEY spadła na dziewiątą pozycję tracąc do najlepszych 2,40 sekundy.

Najlepiej w dotychczasowych stratach pucharowych w slalomie gigancie pojechała polska alpejka Maryna GĄSIENICA-DANIEL, która zajęła 18 miejsce, tracąc do zwyciężczyń 3,27 sekundy. Polka, po pierwszym przejeździe zajmowała 17 pozycję i w drugim również pokonała linię mety z 17 rezultatem, co dało jej ostatecznie najlepsze miejsce w karierze w tej konkurencji (najlepszym startem Polki jest 17 miejsce dobyte w slalomie równoległym we francuskim Courchevel w grudniu 2017 r.).

Druga z naszych reprezentantek – Zuzanna CZAPSKA nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Maryna GĄSIENICA-DANIEL będzie jedyną polską zawodniczką w rozpoczynających się już 4 lutego Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w szwedzkim Aare.