Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Zakłady bukmacherskie na PŚ w Niżnym Tagile. Kto wygra?

Zakłady bukmacherskie na PŚ w Niżnym Tagile. Kto wygra?

0
fot. Grzegorz Granica

Już w piątek 20 listopada zostanie zainaugurowany 43. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze zmagania tej zimy zaplanowano w Rosji. Inauguracyjne zawody,
które odbędą się w Niżnym Tagile cieszą się dużym zainteresowaniem fanów tej dyscypliny sportu, ale i obstawiania. Gdzie znajdziemy zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie w Niżnym Tagile? W tym artykule przeczytasz zapowiedź nadchodzącego weekendu – od strony sportowej, ale i bukmacherskiej.

fortuna bonus

Kiedy odbędzie się PŚ w Niżnym Tagile?

W pierwszy weekend pucharowych zmagań, odbędą się dwa konkursy indywidualne. Kwalifikacje do sobotnich zawodów zostaną rozegrane w piątek o godzinie 16:30, a poprzedzi je sesja treningowa. Sobotnie i niedzielne zawody zaplanowano na godzinę 16:00. Z kolei kwalifikacje do drugiego konkursu odbędą się na półtorej godziny przed planowanymi zawodami, czyli w niedzielę o 14:30.

Weekend powrotów

Wraz z pierwszymi zawodami Pucharu Świata nadchodzącego sezonu, do zmagań powracają wszystkie najważniejsze nacje występujące co roku w zawodach najwyższej rangi. Wśród zestawień kadr narodowych znajdziemy zawodników, którzy wracają do grona najlepszych po przerwach spowodowanych, w dużej mierze, kontuzjami.

Na liście startowej piątkowych kwalifikacji znajdziemy m.in. Stephana Leyhe, dla którego będą to pierwsze oficjalne starty w Pucharze Świata od kilkunastu miesięcy. Reprezentant
Niemiec doznał poważnej kontuzji (zerwanie więzadeł krzyżowych), a teraz – po długiej rehabilitacji – ponownie został powołany przez Stefana Horngachera do reprezentacji
swojego kraju.

Drugim zawodnikiem kadry Niemiec, który również wraca po długiej nieobecności w Pucharze Świata jest Andreas Wellinger. Mistrz olimpijski z Pjongczang nie błyszczał formą
w ostatnich kilkunastu miesiącach i z tego powodu częściej mogliśmy go oglądać w zawodach drugiej i trzeciej rangi FIS. W zawodach Pucharu Świata pojawiał się sporadycznie, a ostatni raz podczas Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa, gdzie nawet nie
przebrnął przez kwalifikacje. Teraz, zdaniem Stefana Horngachera, Wellinger prezentuje odpowiedni poziom, by wrócić do karuzeli Pucharu Świata.

Po problemach ze zdrowiem wraca również Anders Fannemel. Jednocześnie, Norweg wraca do miejsca, w którym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. 30-latek, podobnie jak wymieniony wyżej Stephan Leyhe, zerwał więzadła krzyżowe i przez długi czas był nieobecny. Do kontuzji doszło podczas jednego z letnich zgrupowań na skoczni w Wiśle w 2019 roku. Teraz przyszedł czas na powrót do PŚ.

PŚ w Niżnym Tagile to również weekend nieobecnych

Podczas weekendu w Rosji nie ujrzymy na rozbiegu m.in. Petera Prevca. Jednak w przypadku jego nieobecności powód nie jest związany z kontuzjami. Słoweniec po raz drugi został ojcem i wobec tego faktu został zwolniony przez trenera Roberta Hrgotę z najbliższego weekendu PŚ. Jego miejsce w kadrze Słoweńców zajął jego brat, Domen.

Jeszcze przed kilkoma dniami spekulowało się, że liderem szwajcarskiej kadry na początku sezonu może być Gregor Deschwanden, który osiągał w ostatnim czasie życiowe wyniki.
Niestety, 30-latek nie pojawi się ostatecznie na starcie kwalifikacji do konkursów w Niżnym Tagile. Szwajcar otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

lvbet bonus

Kto faworytem PŚ w Niżnym Tagile? Zakłady bukmacherskie, kursy, typy

U legalnych bukmacherów – w STS czy Fortunie – znajdziemy już kursy na skoki narciarskie w sezonie 2021/2022. Patrząc na przeliczniki, można stwierdzić, że jest kilku faworytów nadchodzących zawodów, a także całej kampanii. Wśród nich są oczywiście Polacy z Dawidem Kubackim, Kamilem Stochem oraz Piotrem Żyłą na czele. Z pozostałych nacji wymienia się dwóch najlepszych zawodników poprzedniego sezonu: Halvora Egnera Graneruda oraz Markusa Eisenbichlera. Do wysokiej formy wraca Ryoyu Kobayashi, a nie można też zapominać o zawsze groźnych: Stefanie Krafcie oraz Karlu Geigerze.

I to właśnie Ci zawodnicy są głównymi faworytami konkursów oraz kwalifikacji do nadchodzących zawodów. Jak łatwo się domyślić, kursy bukmacherskie na PŚ w Niżnym Tagile faworyzują właśnie tych skoczków. Tak, jak wspomnieliśmy, kursy na zakłady na Puchar Świata w Niżnym Tagile znajdziecie w STS oraz Fortunie.

Gdzie obejrzeć Puchar Świata w Niżnym Tagile? Transmisja

Po raz pierwszy od kilkunastu lat, Puchar Świata w skokach narciarskich nie będzie transmitowany w Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca otrzymał licencję jedynie na pokazywanie zawodów w Wiśle i Zakopanem. Pozostałe konkursy PŚ będą dostępne na antenie Eurosportu, TVN oraz w Playerze. Podobnie jest w przypadku PŚ w Niżnym Tagile

Komentarze