Strona główna Sporty zimowe Biathlon PŚ w Pokljuce: Hojnisz najlepiej w sezonie, Dahlmeier znów zwycięża

PŚ w Pokljuce: Hojnisz najlepiej w sezonie, Dahlmeier znów zwycięża

0
Foto: Szymon Sikora/PZBiath

Laura Dahlmeier zwyciężyła w biegu pościgowym w biathlonowym Pucharze Świata w Pokljuce. Dobry wynik uzyskała Monika Hojnisz, która poprawiła swoją pozycję po biegu sprinterskim i finiszowała na 14. miejscu. Słabiej spisała się Magdalena Gwizdoń, która zakończyła zawody na 45. pozycji.

Biathlonistki startowały na podstawie wyników z piątkowego biegu sprinterskiego. Jako pierwsza wystartowała Laura Dahlmeier. Najlepszą z Polek była Monika Hojnisz, która zajęła 24. miejsce i na trasę wyruszała minutę i 12 sekund po Dahlmeier. Drugą z Polek, która uzyskała awans do dzisiejszego biegu była Magdalena Gwizdoń, która w sprincie była 27. i na trasie pojawiła się 9 sekund po Hojnisz. Do biegu pościgowego nie awansowały: Krystyna Guzik, Kinga Mitoraj oraz Kamila Żuk.

Przy pierwszej wizycie na strzelnicy lepiej poszło starszej z Polek, która strzelała bezbłędnie i awansowała na 25. miejsce. Jedno pudło zanotowała Hojnisz, przez co spadła na 32. pozycję. Na drugim strzelaniu jedno pudło zanotowała Gwizdoń, z kolei żadnego błędu nie popełniła Hojnisz. Po dwóch wizytach na strzelnicy, Hojnisz była 28, natomiast Gwizdoń 35.

Obie Polki bezbłędnie strzelały przy trzeciej wizycie na strzelnicy. Dobry występ na strzelnicy połączony z niezłym biegiem dał awans Hojnisz na 17. miejsce. Nieco gorzej na trasie biegowej radziła sobie Gwizdoń, która mimo dobrego strzelania zajmowała dopiero 33. miejsce. Na ostatnim strzelaniu, mimo jednego pudła na 15. miejsce awansowała Hojnisz. Druga z Polek także popełniła jeden błąd, ale spadła na 40. pozycję.

Zwycięstwo odniosła Niemka Laura Dahlmeier, która utrzymała prowadzenie po sprincie. Za jej plecami finiszowały Finka Kaisa Makarainen oraz Czeszka Eva Puskarcikova. Hojnisz zdołała ostatecznie awansować na 14. miejsce, co jest najlepszym wynikiem w sezonie dla polskiego biathlonu. Gwizdoń przybiegła na metę na 45. pozycji.

PŚ w Pokljuce – bieg pościgowy kobiet:

  1. Laura Dahlmeier (Niemcy)
  2. Kaisa Makarainen (Finlandia) + 16,8 sek.
  3. Eva Puskarcikova (Czechy)   + 18,7 sek.

14. Monika Hojnisz  + 1.15,0 min.

45. Magdalena Gwizdoń + 3.02,6 min.

W niedzielę biathlonistki oraz biathloniści wystartują w biegach sztafetowych. Początek rywalizacji kobiet zaplanowano na godzinę 14.30.

Komentarze