PŚ w Sapporo: Kraft wygrywa. Polacy bez podium w niedzielę

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:40
2 lut 2020, 03:50

Stefan Kraft wygrał niedzielne zmagania z cyklu Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Na pucharowym podium nie znalazł się żaden z reprezentantów Polski.

Po pierwszej serii prowadził Stefan Kraft. Austriak uzyskał 139 metrów, co dawało mu 134,7 pkt. 14,1 pkt mniej zgromadził Dawid Kubacki, który lądował na 131 metrze i 50 centymetrze. Czołową trójkę uzupełniał Karl Geiger z Niemiec (130 m).

W drugiej rundzie Kraft powtórzył swoją odległość i wygrał z notą 268,5 pkt. Tuż za nim znalazł się Niemiec – Stephan Layhe (125,5 m; 142 m), który stracił do triumfatora 21,1 pkt. Podium uzupełnił Ryoyu Kobayashi z Japonii (128,5 m; 132 m).

Z czołowej trójki wypadł Dawid Kubacki, który po drugim skoku na 126 metr zajął 6. pozycję.

Do drugiej serii awansował też 7. po pierwszej serii – Kamil Stoch i 25. – Piotr Żyła, którzy uzyskali odpowiednio 128 i 121 metrów. Wiślanin uzyskał w finale 124 metry, co pozwoliło mu awansować na 21. miejsce. Stoch wylądował na 129 metrze i zajął finalnie 9. lokatę.

Do finału nie wszedł Aleksander Zniszczoł, który uplasował się na 40. lokacie.