PŚ w Sapporo: Sato wygrywa. Kolejne podium Kubackiego!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 09:46
1 lut 2020, 10:17

Yukiya Sato wygrał sobotni konkurs z cyklu Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Na podium wskoczył Dawid Kubacki!

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Ryoyu Kobayashi. Japończyk uzyskał 141,5 metra, co dawało mu 131 pkt i 7,1 pkt nad drugim Stefanem Kraftem z Austrii (138 m). Czołową trójkę uzupełniał Dawid Kubacki, który uzyskał 136 metrów.

W finale bardzo daleko poszybował Yukiya Sato, który w Zakopanem ustanowił rekord skoczni. 137,5 metra z pierwszej serii dawało mu 7. pozycję, zaś w drugiej próbie uzyskał 138,5 metra i wygrał konkurs z notą 244,3 pkt.

Tuż za nim uplasował się Kraft (125 m), który stracił do triumfatora 10,2 pkt. 4,6 pkt mniej zgromadził Kubacki (126 m), który w związku ze słabą próbą Ryoyu Kobayashiego zdołał zachować 3. pozycję utrzymując serię dziesięciu podiów z rzędu.

Swojej lokaty nie poprawił 21. po pierwszej serii – Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski i rekordzista Okurayamy uzyskał w sobotnim konkursie 130 i 115,5 metra. Skoczek z Zębu zajął finalnie 22. pozycję.

Z czołowej “10” nie wypadł za to Piotr Żyła. Wiślanin plasował się przed ostatnim skokiem na 5. pozycji, choć spadł na 9. miejsce. W dzisiejszym konkursie skakał po 132,5 i 123,5 metra.

Niestety, pucharowych punktów nie zdołali wywalczyć przedstawiciele kadry B. Aleksander Zniszczoł był 41., Andrzej Stękała 45., zaś Klemens Murańka – 46.