PŚ w Sapporo: Triumf Kobayashiego w kwalifikacjach. Kubacki najlepiej z Polaków

Aktualizacja: 26 sty 2023, 10:33
31 sty 2020, 09:31

Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy w piątkowych kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Awans uzyskał komplet polskich skoczków.

Triumfator kwalifikacji uzyskał 132 metry, co dało mu 128,9 pkt. 0,4 pkt mniej zgromadził Austriak – Stefan Kraft (132,5 m). Czołową trójkę uzupełnił Karl Geiger z Niemiec.

Na brawa zasługuje postawa Dawida Kubackiego, który po skoku na 124,5 metra został sklasyfikowany na 5. pozycji ze stratą 15,9 pkt do Kobayashiego.

Zaskoczeniem była jednak postawa zwycięzcy jednego z treningów – Kamila Stocha. Triumfator z Zakopanego uzyskał raptem 103 metry, co dało mu dość odległe – 42. miejsce. Wyżej uplasował się Piotr Żyła (120,5 m) i Klemens Murańka (110 m), którzy zajęli odpowiednio 15. i 39. pozycję.

W czołowej pięćdziesiątce gwarantującej start w jutrzejszych zawodach znaleźli się też Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała, którzy zajęli 47. i 49. miejsce.