Strona główna Short track PŚ w short tracku: Natalia MALISZEWSKA trzecia na 500m ! Polka...

PŚ w short tracku: Natalia MALISZEWSKA trzecia na 500m ! Polka prowadzi w klasyfikacji generalnej tego dystansu !

0
Foto: BP PZLS

W rozegranych w miniony weekend zawodów Pucharu Świata w short tracku w Dreźnie po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowała się nasza najlepsza zawodniczka, świeżo upieczona Mistrzyni Europy na 500m, Natalia MALISZEWSKA. Polka, po dobrym biegu, w którym szukała miejsca, aby wyprzedzić Holenderkę Larę VAN RUIJVEN, a jednocześnie odpierała ataki jadącej za nią Brytyjki Elise CHRISTIE, zajęła trzecią lokatę. Triumfowała Włoszka Martina VALCEPINA przed wspomnianą Holenderką. To już czwarte podium MALISZEWSKIEJ w tym sezonie wywalczone w…każdych zawodach z cyklu Pucharu Świata.

Dzięki temu Polka umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej tego dystansu gromadząc 37 920 punktów i wyprzedza drugą VAN RUIJVEN o 11 255 punktów i trzecią VALCEPINĘ o 16 607 punktów.

Jeszcze lepszy wynik nasza zawodniczka mogła zanotować w sobotnim biegu na 1000m, w finale którego prowadziła do ostatniego okrążenia, ale z powodu upadku na kilkadziesiąt metrów przed metą, zajęła ostatecznie ostanie piąte miejsce w finale i nie mogła się cieszyć z historycznego tryumfu.

Ostatnie zawodu Pucharu Świata odbędą się w dniach 7 – 10 lutego we włoskim Turynie. Natalia MALISZEWSKA jako pierwsza Polka w historii tej dyscypliny i sportów zimowych w ogóle, ma wielką szansę na zwycięstwo w klasyfikacji na 500m i zdobycie Pucharu.

Komentarze