PŚ w short tracku. Żeńska sztafeta awansowała do półfinału!

15 gru 2023, 14:42

Polskie panczenistki w składzie Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska awansowały do półfinału rywalizacji sztafet na 3000 m podczas PŚ w short tracku w Seulu. Polki po raz kolejny potwierdziły, że znajdują się w wysokiej dyspozycji.

Żeńska sztafeta w półfinale PŚ w Seulu

Zmagania panczenistów w stolicy Korei Południowej są drugim etapem podczas Pucharu Świata w Azji. Przed tygodniem rywalizacja odbywała się w Pekinie, gdzie Biało-Czerwoni wywalczyli jedno miejsce na podium. Sztafeta w składzie Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska zajęła trzecie miejsce.

Żeńska sztafeta po raz kolejny pokazała dobrą formę i wywalczyła awans do półfinału na 3000 metrów. W swojej serii zajęły drugie miejsce, a łącznie uzyskały czwarty czas eliminacji (4.18,447). O finał powalczą z Holenderkami, Kanadyjkami i Węgierkami.

Męska sztafeta spisała się nieco słabiej. Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński i Neithan Thomas w rywalizacji na 5000 metrów uzyskali trzecie miejsce w pierwszej serii z czasem 7.14,107. Nie dało im to awansu do półfinału – cieszyły się z niego po dwie najlepsze ekipy z czterech biegów.

PŚ w Engelbergu: Żyła w końcu ze świetnym skokiem w kwalifikacjach!