Strona główna Sporty zimowe PŚ w skokach narciarskich: Dwóch Polaków na podium w Zakopanem!

PŚ w skokach narciarskich: Dwóch Polaków na podium w Zakopanem!

0

Kamil Stoch dzięki fenomenalnej próbie z drugiej serii wygrał dzisiejszy konkurs w Zakopanem. Trzecie miejsce przypadło Dawidowi Kubackiemu. Polaków na podium przedzielił Austriak Stefan Kraft.

Już pierwsza seria okazała się bardzo szczęśliwa dla gospodarzy. Dawid Kubacki po skoku na 140 m pewnie wygrał pierwszą serię. Na trzeciej lokacie ten fragment zawodów zakończył Kamil Stoch. Polaków po tej części rywalizacji rozdzielał Stephan Leyhe. W pierwszej dziesiątce uplasował się także kolejny z Polaków – Piotr Żyła. Niestety sztuka awansu do czołowej „trzydziestki” nie powiodła się pozostałym naszym reprezentantom, czyli Aleksandrowi Zniszczołowi i Maciejowi Kotowi. Lider klasyfikacji generalnej Karl Geiger po pierwszym skoku plasował się na 10. lokacie.

Ostatnią dziesiątkę drugiej serii rozpoczął właśnie Niemiec próbą na 136 m i tym skokiem objął prowadzenie. Chwilę później dość przeciętnie skoczył Piotr Żyła i ta próba nie pozwoliła mu objąć prowadzenia. Ostatecznie nasz skoczek ukończył rywalizację na ósmej pozycji. Niemca z funkcji lidera zwolnił dopiero czwarty po pierwszej serii Stefan Kraft. Kolejny na belce pokazał się Kamil Stoch i jego 140 m okazało się wystarczające do zwycięstwa w dzisiejszej rywalizacji. Nerwów na wodzy nie utrzymał Stephan Leyhe i spadł na 4. miejsce po swoim skoku. Ostatni do próby podszedł Dawid Kubacki, któremu nie udało się pokonać ani Kamila Stocha, ani Stefana Krafta. Skok naszego reprezentanta pozwolił na zajęcie najniższego stopnia podium.

Dawid Kubacki w klasyfikacji generalnej pozostał na czwartej lokacie. http://credit-n.ru/offers-zaim/bistrodengi-zaymi-online-nalichnymi.html

Komentarze