Strona główna Sporty zimowe PŚ w skokach narciarskich: Sobota bez "polskiego" podium

PŚ w skokach narciarskich: Sobota bez "polskiego" podium

0

Austriak Stefan Kraft zwyciężył w sobotnim konkursie w ramach Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który rywalizację zakończył na czwartym miejscu.

Po pierwszej serii nastroje polskich kibiców były co najwyżej przeciętne. Pomimo że do drugiej serii dostało się aż pięciu Biało-Czerwonych. Niestety trzech z nich ulokowało się w trzeciej dziesiątce, a byli to: Klemens Murańka (94 m), Piotr Żyła (92 m) i Aleksander Zniszczoł (94 m. W drugiej dziesiątce sklasyfikowany był Kamil Stoch (92 m). Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który po skoku na 96 m ulokował się na dziewiątej pozycji. Na półmetku liderem okazał się Stefan Kraft (103 m), który z notą 270,3 pkt minimalnie wyprzedzał Niemca – Karla Geigera (99,5 m). Podium uzupełniał Constantin Schmid (103 m) z Niemiec.

Druga kolejka ułożyła się znacznie pozytywniej dla kibiców znad Wisły. Co prawda ani Aleksander Zniszczoł (90,5 m), ani Klemens Murańka (90,5 m) nie oddali wybitnych prób w tej część rywalizacji, ale już Piotr Żyła oddał bardzo przyzwoity skok. Jego 95 m pozwoliło mu ukończyć dzisiejszą rywalizację na 21. miejscu. Siedemnasty po pierwszej serii Kamil Stoch także oddał znacznie lepszy drugi skok. Odległość 98,5 m wywindowała Polaka na 9. lokatę. Jako ostatni reprezentant naszego kraju zaprezentował się Dawid Kubacki. On także nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań. Równe 100 m spowodowało, że kolejni rywale musieli uznać wyższość Kubackiego. Dopiero Niemiec Schmid, choć nie bez trudu, zepchnął Polaka z pozycji lidera. Jako drugi od końca na belce pojawił się jego rodak – Karl Geiger. Skok na odległość 96 m dał mu pewne prowadzenie. Lider po pierwszej serii – Stefan Kraft potwierdził swoją świetną dyspozycję także w drugim skoku. Po pięknej próbie na 97,5 m wgrał zawody z notą 270,3 pkt. To o 3,6 pkt więcej od drugiego Geigera.

Takie wyniki dzisiejszej rywalizacji oznaczają, że Dawid Kubacki przesunął się na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Pełna lista wyników tutaj. http://credit-n.ru/forex.html

Komentarze