PŚ w taekwondo: Reprezentacja Polski wraca z Austrii obwieszona medalami

Aktualizacja: 5 lut 2024, 21:54
5 lut 2024, 16:10

W miniony weekend w Innsbrucku rozgrywany był Puchar Świata w taekwondo olimpijskim. Doskonale spisała się w Austrii reprezentacja Polski, która zgarnęła aż osiem medali. Wśród zdobytych przez naszych sportowców krążków, jest również jeden złoty. Wywalczyła go Aleksandra Kowalczuk.

PŚ w Innsbrucku: Cztery krążki dla kadry narodowej seniorów

Aleksandra Kowalczuk, która do mate wróciła po kontuzji, w Insbrucku nie dała się pokonać żadnej rywalce. Polka wygrała kolejno z Marią Kuts 2:0, Daną Azran 2:1 oraz Biancą Cook 2:1. To przełożyło się na wygranie całych zawodów w kategorii powyżej 73 kilogramów.

Ze srebrnymi medalami zakończyli swoje występy natomiast Adrian Wojtkowiak (kat -87 kg) oraz Mikołaj Szaferski (kat +87 kg). Z kolei brązowy krążek wywalczyła Patrycja Adamkiewicz. Polka startowała w kategorii -57 kilogramów. Poza tym w Innsbrucku wystartowali Szymon Piątkowski (-80 kg), Mateusz Szczesnowski (-68 kg), Sebastian Uścimiuk (-68 kg), Julia Szpak (-62 kg) oraz Justyna Kowalkowska (-67 kg).

W Austrii medale zgarnęli również nasi juniorzy. Złoto zdobyła Julia Masłowska (-29 kg), a z brązowymi krążkami do Polski wrócili Michalina Wróbel (-46 kg), Julia Nowak (-73 kg) oraz Bartosz Szukalski (-63 kg).

PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Kapitalny weekend Polaków. Mamy cztery medale