Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w Titisee-Neustadt: Kubacki ponownie wygrywa!

PŚ w Titisee-Neustadt: Kubacki ponownie wygrywa!

0

Dawid Kubacki triumfował w niedzielnych zawodach z cyklu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Mini cykl Titisee-Neustadt Five padł łupem Ryoyu Kobayashiego. W konkursie punktowało trzech Polaków. 

Po pierwszej serii liderem był Dawid Kubacki, który po skoku na 143 metr prowadził z notą 154,8 pkt. 3,3 pkt mniej zgromadził Ryoyu Kobayashi. Japończyk lądował jednak 4 metry dalej. 3. był Yukiya Sato, który uzyskał 143 metr i zdobył 141,9 pkt. Czołową piątkę uzupełniali Stefan Kraft z Austrii (139,5 m) i Domen Prevc ze Słowenii (143,5 m).

Awans do finału wywalczyli też dwaj inni Polacy. Piotr Żyła wylądował na 141 metrze, co dawało mu 6. pozycję, zaś Kamil Stoch uzyskał 128 metrów, co klasyfikowało go na 15. miejscu.

Ponad to kwalifikacje do drugiej rundy uzyskali: Timi Zajc, Karl Geiger, Marius Lindvik, Philipp Aschenwald, Anze Lanisek, Constantin Schmid, Johan Andre Forfang, Stephan Layhe, Robert Johansson, Cene Prevc, Peter Prevc, Gregor Schlirenzauer, Antti Aalto, Keiichi Sato, Daniel Huber, Simon Ammann, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Daniel Andre-Tande, Pius Paschke, Michael Hayboeck, Naoki Nakamura i Vladimir Zografski.

Po dziesięciu skoczkach drugiej rundy prowadził Daniel Huber (132 m; 134 m). Tuż za Austriakiem plasował się Daniel Andre Tande i Daiki Ito.

W drugiej grupie skakał m.in.: Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 116,5 metra, co dało mu po jego skoku dopiero 11. miejsce. Ostatecznie skoczek z Zębu zajął 24. pozycję.

Przed ostatnią dziesiątką prowadził Stephan Layhe (135 m; 140,5 m). Tuż za Niemcem sklasyfikowany był Anze Lanisek ze Słowenii i Constantin Schmid z Niemiec.

Lepiej od Kamila poradził sobie Piotr Żyła, który rozpoczął ostateczną walką o pucharowe podium w momencie, gdy liderem konkursu był Timi Zajc ze Słowenii (137 m; 134 m). Wiślanin nie poradził sobie z wymaganą odległością lądując na 129 metrze i 50 centymetrze, co dało mu 5. lokatę. Niedzielne zmagania ukończył na 8. miejscu.

Zajca nie zdołał pokonać piąty po pierwszej serii – Domen Prevc, który uzyskał raptem 113 metrów. Słabo spisał się też Stefan Kraft (127 m) i Yukia Sato (129 m).

Do zakończenia pozostała więc ostatnia dwójka. Najpierw w dół Hochfirstschanze ruszył lider Titisee-Neustadt Five – Ryoyu Kobayashi, który poleciał na 134 metr dającym mu 283 pkt i pewne prowadzenie.

Mistrz świata z Seefeld musiał skoczyć 134,5 metra, lecz ten skoczył metr bliżej, co i tak dało mu wygraną o 0,3 pkt nad Kobayashim, który z kolei zwyciężył w mini cyklu Titsee-Neustadt Five.

Konkursowe podium uzupełnił Timi Zajc.

Awansu do serii finałowej nie wywalczył Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot, którzy zajęli odpowiednio 39., 41. i 49. miejsce.

Dla Kubackiego to druga wygrana i ósme podium z rzędu.

Komentarze