PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Pierwszy drużynowy medal dla Polski od 2016 roku

9 gru 2023, 18:34

Biało-czerwone zdobyły pierwszy medal od 2016 roku w konkursie drużynowym Pucharu Świata w łyżwiarskie szybkim. Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk zajęły trzecie miejsce w  Tomaszowie Mazowieckim.

PŚ w Tomaszowie Mazowieckim. Drugi medal dla Polski

Już wczoraj cieszyliśmy się z pierwszego medalu indywidualnego. Na zawodach, które odbywają się Arenie Lodowej zlokalizowanej w Tomaszowie Mazowieckim, świetnie spisała się Andżelika Wójcik. W rywalizacji na 500 metrów Polka wpadła na metę jako trzecia i zgarnęła brązowy krążek.

W jej ślady poszły Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk. Po swoim przejeździe, w przedostatniej parze, Polki plasowały się na drugim miejscu. Szybsze od nich były jedynie Japonki. W ostatnim starcie nasz zawodniczki zostały wyprzedzone jeszcze przez Holenderki i Kanadyjki.

“Pomarańczowe” zostały jednak zdyskwalifikowane. Wszystko dlatego, że Joy Beune nie założyła transportera. Dzięki temu Polki całe zawody zakończyły na trzecim miejscu. Tym samym zdobyły w drużynie pierwszy medal od grudnia 2016 roku, kiedy to po brąz sięgnęły Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka.