PŚ w Tomaszowie Mazowieckim: Świetny weekend polskich łyżwiarzy! Sięgnęli po trzy medale

11 gru 2023, 07:49

W znakomitym stylu dla Biało-Czerwonych zakończyły się zmagania Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim. Po brązowe medale sięgali Andżelika Wójcik i Damian Żurek, a na najniższym stopniu podium uplasowała się również polska żeńska drużyna.

Świetne występy Polaków w PŚ w Tomaszowie Mazowieckim

Na ten weekend czekano z utęsknieniem. Po ponad dziewięciomiesięcznej przerwie światowa elita panczenistów ponownie zawitała do Tomaszowie Mazowieckim, gdzie po raz czwarty w tym sezonie ścigała się o pucharowe punkty. Przez trzy dni rywalizacji w miejscowej Arenie Lodowej przewinęło się blisko 270 łyżwiarzy z 27 krajów.

Z grona uczestników nie zawiedli Polacy, którzy niesieniem dopingiem kibiców zaliczyli najlepszy od dwóch lat weekend w Pucharze Świata. Po brązie Andżeliki Wójcik w piątek na 500 metrów oraz drużyny kobiet dzień później sympatycy łyżwiarstwa szybkiego w Polsce zacierali na ręce na myśl o kolejnych startach biało-czerwonych.

Wielki sukces osiągnął Damian Żurek, który wywalczył pierwszy indywidualny krążek PŚ na 500 m i drugi w karierze. Na pierwszym z dystansów stoczył zacięty pojedynek z Chińczykiem Tingyu Gao. Polak przegrał w parze z sobotnim triumfatorem, ale dzięki najlepszej rundzie ze wszystkich zawodników i czasowi 34,87 sekundy zdobył upragniony brąz.

Podsumowanie PŚ w Tomaszowie Mazowieckiem w łyżwiarstwie szybkim

Niedzielny medal Żurka na 500 metrów był trzecim polskim brąz podczas PŚ w Tomaszowie Mazowieckim. W piątek trzecia na tym dystansie wśród kobiet była Andżelika Wójcik, a w sobotę na najniższym stopniu podium w biegu drużynowym stanęły Bosiek, Czyszczoń i Natalia Jabrzyk. Od listopada nasi reprezentanci wywalczyli już sześć medali PŚ, czyli trzy razy więcej niż w poprzednim sezonie.