PŚ w Willingen: Leyhe wygrywa. Stoch na podium!

Aktualizacja: 18 sty 2023, 12:53
8 lut 2020, 17:48

Stephan Leyhe z Niemiec wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Willingen. Na 3. miejscu uplasował się jeden z reprezentantów Polski – Kamil Soch.

Po pierwszej serii prowadził Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 139,5 metra, co dawało mu 129 pkt i 0,8 pkt przewagi nad drugim Stephanem Leyhe z Niemiec (139,5 m).

W finale świetnie poszybował czwarty po pierwszej serii – Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata uzyskał w sobotnich zmaganiach 135,5 i 141 metrów, co dawało mu przed ostatnią trójką pewne prowadzenie.

Jeszcze dalej skoczył zajmujący 3. lokatę – Marius Lindvik. 140 i 143 metry dało Norwegowi 2. pozycję.

Ze zwycięstwa cieszy się zaś Stephan Leyhe, który w finale dorzucił 144,5 metra dające wygraną z notą 266,4 pkt.

Do trzydziestki wskoczył też Dawid Kubacki (135 m) i Jakub Wolny (135,5 m), którzy zajmowali odpowiednio 9. i 10. miejsce. W drugiej próbie obydwaj nasi skoczkowie nie spisali się tak dobrze. Mistrz świata z Seefeld uzyskał 129,5, zaś mistrz świata juniorów z 2014 126,5 metra, co dało im 15. i 23. miejsce.

Pucharowych punktów nie zdobył Piotr Żyła, który po skoku na 124 metr zajął 35. pozycję. Awansu do finału nie wywalczyli też przedstawiciele kadry B. Aleksander Zniszczoł był 37., Klemens Murańka 41., zaś Andrzej Stękała 46.