PŚ Wisła: Stoch na podium, Tande wygrywa na rozpoczęcie 41 sezonu PŚ!

Aktualizacja: 30 sty 2023, 11:26
24 lis 2019, 13:58

Daniel Andre Tande został zwycięzcą inaugurującego konkursu indywidualnego na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Norweg dzięki próbom na odległość 127 oraz 129 metrów okazał się najlepszy w dzisiejszych zawodach. Na najniższym stopniu podium znalazł się trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.

Pierwsza seria konkursowa rozgrywana była w niezwykle loteryjnych warunkach. Najlepszym zawodnikiem pierwszej kolejki był Karl Geiger, który poleciał na 127 metr. Niemiec wyprzedzał o 04 punktów Daniela Andre Tandego. Trzecią lokatę zajmował Robin Petersen.

W pierwszej serii nasi reprezentanci nie spisali się najlepiej. Na najlepszej – 12 lokacie znalazł się Kamil Stoch, 14 był Dawid Kubacki, a 21 lokatę zajmował Maciej Kot.

Groźnie wyglądający upadek zaliczył natomiast Piotr Żyła. Nasz reprezentant stracił równowagę przy lądowaniu i początkowo leżał nieruchomo na zeskoku. Polak jednak opuścił obiekt o własnych siłach.

O niefortunnych warunkach w tej pierwszej kolejce na pewno powie Markus Eisenbichler. Niemiec zupełnie nie poradził sobie z podmuchem i wylądował na 73 metrze, co spowodowało ostatnio lokatę dla Niemca w tych zawodach.

W drugiej serii warunki były już korzystniejsze. Przede wszystkim znacznie lepszą próbę wykonał trzykrotny mistrz olimpijski. Kamil Stoch uzyskał 126,5 metra, co pozwoliło Polakowi na wylądowanie dziś na podium. Swoją lokatę poprawił również Dawid Kubacki, mistrz świata poleciał w drugiej kolejce na 127, 5 metra i uplasował się na 7 pozycji ex-auguo z Karlem Geigerem.

Ostatecznie tuż za podium dziś w Wiśle uplasował się Ryoyu Kobayashi. Dominator z poprzedniego sezonu w drugiej swojej próbie poleciał na 120,5 metra, co pozwoliło zająć Japończykowi 4 lokatę. Trzeba zauważyć daleką pozycję Stefana Kraft. Austriak, który wczoraj z kolegami z drużyny świętował zwycięstwo, dw dniu dzisiejszym zajął dopiero 21 pozycję.

Konkurs rozgrywano z 4 oraz 5 belki startowej. Kolejne zawody odbędą się w przyszłym sezonie w fińskiej Ruce.