PŚ: Zwycięstwo Neff, słabszy start Mai Włoszczowskiej

13 sie 2018, 14:38

Jolanda Neff, jeżdżąca, na co dzień w polskiej drużynie Kross Racing Team, zdominowała wyścig Pucharu Świata w Kanadzie. Na podium stanęły obok niej Annika Langvad i Emily Batty. Polka Maja Włoszczowska niedzielne zmagania, 12 sierpnia, ukończyła na 9 miejscu.

Mistrzyni świata, mistrzyni Europy, liderka Pucharu Świata – Jolanda Neff od początku wyścigu jechała jak na czempionkę przystało, kontrolując sytuację i ruszając do ataku już na pierwszej rundzie. Maja Włoszczowska w tym momencie jechała w drugiej dziesiątce i musiała gonić czołówkę.

Z każdym kolejnym przejechanym okrążeniem Jolanda Neff potwierdzała swoją doskonałą dyspozycję, powiększając przewagę nad rywalkami. Na metę wjechała z przewagą 1:52 min. nad Anniką Langvad. Trzecia Emily Batty straciła ponad 2 minuty.

Maja Włoszczowska stopniowo poprawiała swoją pozycję. Siły tego dnia wystarczyło na wywalczenie 9. miejsca ze stratą ponad 5 minut do koleżanki z zespołu Kross Racing Team: Jolandy Neff.

W wyścigu panów mistrz Polski Bartłomiej Wawak zakończył zmagania na 23 miejscu. Drugi z reprezentantów Krossa Fabian Giger finiszował na 33 miejscu.

– Nie mogę znaleźć słów jak bardzo szczęśliwa jestem w tym tygodniu. To moja 11 wygrana w Pucharze Świata, marzyłam o niej i byłam ostatnio blisko, ale nie udawało mi się – powiedziała Jolanda Neff na mecie. – Musiałam dzisiaj siebie nieco wstrzymywać ze względu na upał i jestem niezwykle szczęśliwa z wygranej. To niesamowite wygrać tutaj, ostatnie dwie wygrane przyniosły mi również zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.