Puchar CEV: Asseco Resovia lepsza w “polskim” meczu! Aluron CMC Warta bez szans

1 lut 2024, 20:42

Siatkarze Asseco Resovii wykonali bardzo duży krok w kierunku awansu do półfinału Pucharu CEV. Trzecia drużyna ubiegłego sezonu PlusLigi w “polskim” pojedynku pewnie wygrała 3:0 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie i ma komfortową sytuację przed rewanżem.

Pewne zwycięstwo Asseco Resovii nad Aluronem

Przez większość pierwszego seta siatkarze Asseco Resovii kontrolowali wynik. Goście byli w stanie wyjść na prowadzenie tylko przy stanie 9:8 i 11:10, ale później ponownie to gospodarze byli skuteczniejsi pod siatką. W końcówce gra była zacięta, ale drużyna z Rzeszowa triumfowała 25:22.

W drugim secie gra stała na dość wyrównanym poziomie również do wyniku 9:9. Od tego momentu Asseco Resovia zaczęła odskakiwać rywalom, nie dając im przy tym żadnych nadziei na korzystny rezultat. Ostatecznie gospodarze pewnie wygrali 25:16.

Trzeci set był dla zawodników z Podkarpacia nieco inny – to oni musieli gonić wynik. Przy rezultacie 12:11 Resovia rozwiała wszelkie wątpliwości, komu należy się zwycięstwo w tym meczu. Wygrała bowiem 25:23 i znacząco ułatwiła sobie sytuację przed rewanżem.

Asseco Resovia – Aluron CMC Warta 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)

Dzięki triumfowi do zera, siatkarze z Rzeszowa są już jedną nogą w półfinale Pucharu CEV. Rewanżowy pojedynek, decydujący o grze w kolejnej rundzie odbędzie się w czwartek, 8 lutego.

Puchar CEV: Ważna wygrana Grot Budowlanych Łódź. Półfinał o krok!