Puchar Davisa: Hurkacz zwycięża i zapewnia wygraną reprezentacji Polski

Aktualizacja: 26 sty 2023, 10:37
13 wrz 2019, 14:18

Hubert Hurkacz pokonał Christopha Tholla 6:3, 6:3 i zapewnił reprezentacji Polski zwycięstwo nad Luksemburgiem oraz pierwsze miejsce w grupie A turnieju Grupy III Strefy Europejskiej.

Polacy, którzy w dniu wczorajszym po zwycięstwie nad Grecją zapewnili sobie awans do marcowych baraży do nowej powstałej Grupy Światowej II.

Hurkacz sklasyfikowany na 36.miejscu w rankingu ATP był zdecydowanym faworytem spotkania z Luksemburczykiem jednak to rywal jako pierwszy zdobył przełamanie w trzecim gemie. Polak jednak szybko doprowadził do wyrównania wygrywając gema przy serwisie rywala, a następnie w ósmym gemie ponownie przełamał rywala i zwyciężył 6:3.

W drugim secie Wrocławianin grał pewnie i nie oddał przy własnym serwisie seta rywalowi i zwyciężył 6:3. W dniu jutrzejszym reprezentacja Polski zmierzy się w finale turnieju w Atenach z Łotwą bądź Estonią.

Hubert Hurkacz – Christophe Tholl 6:3, 6:3