Puchar Davisa: Polska wygrywa 4:0 z Uzbekistanem, popis Hurkacza i Zielińskiego

3 lut 2024, 19:29

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński pokonali Siergieja Fomina i Chumojuna Sułtanowa, zapewniając Polsce pewne zwycięstwo nad Uzbekistanem w Pucharze Davisa. Dzięki temu jesienią powalczą o awans do elity, a później o zwycięstwo w całej rywalizacji.

Hurkacz i Zieliński pewnie wygrali

Po piątkowych zwycięstwa Huberta Hurkacza i Maksa Kaśnikowskiego w pojedynkach singlowych, polscy tenisiści potrzebowali już tylko jednej wygranej do triumfu nad Uzbekistanem. Decydujący okazał się mecz deblowy, w którym Hurkacz w parze z Janem Zielińskim grali z Sergeyem Fominem i Khumoyunem Sultanovem.

W pierwszym secie Polacy mieli zaskakująco sporo problemów. W pewnym momencie przegrywali już 1:3, ale zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie o losach partii decydował tie-break, w którym Hurkacz i Zieliński pewnie wygrali 7:1.

W drugim secie znacznie niżej notowali rywale z Uzbekistanu również sprawili Polakom sporo kłopotów. Poza przełamaniem w trzecim gemie, Hurkacz i Zieliński nie mogli odskoczyć przeciwnikom na większy dystans. Mimo to, dopięli swego i wygrali 6:4.

Sergey Fomin/Khumoyun Sultanov – Hubert Hurkacz/Jan Zieliński (1)6:7, 4:6

Po deblowej wygranej, Polacy byli już pewni zwycięstwa nad Uzbekistanem, dlatego z dwóch zaplanowanych starć singlowych, do skutku doszło tylko jedno. Kamil Majchrzak bez żadnego kłopotu wygrał 6:1, 6:1 z Maximem Shinem.