Puchar Davisa: Polska z awansem do Grupy I!

16 wrz 2018, 19:40

Po pierwszym dniu zmagań w II grupie Pucharu Davisa Polacy remisowali z Rumunią 1:1, ale dziś po nieudanym pojedynku deblowym dwa potrzebne do awansu punkty dołożyli Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

W deblowym spotkaniu, które rozpoczynało tenisowy dzień para Kubot/Matkowski przegrali z parą z Rumunii Florinem Mergeą i Horia Tecau 5:7 6:4 3:6. Wówczas przegrywaliśmy już 2:1.

Następnie na kort wyszedł Hubert Hurkacz. Polak pokonał w dwóch setach 6:3 6:4 Mariusa Copila (81 ATP). Hurkacz w całym meczu nie przegrał swojego podania, a dwukrotnie odbierał je rywalowi. Wygrywając swój pojedynek wyrównał stan meczu z Rumunią na 2:2.

Ostatni mecz, ale decydujący o losach spotkania w Pucharze Davisa: Kamil Majchrzak – Adrian Ungur. Polak wygrał w dwóch setach 6:3 6:2 i zapewnił awans polskiej drużyny do I Grupy Pucharu Davsa.

Rumunia – Polska 2:3

Mergea/Tecau – Kubot/Matkowski 7:5 4:6 6:3

Marius Copil – Hubert Hurkacz 3:6 4:6

Adrian Ungur – Kamil Majchrzak 3:6 2:6