Strona główna Tenis ATP Puchar Davisa: Reprezentacja Polski pokonała Słowenię!

Puchar Davisa: Reprezentacja Polski pokonała Słowenię!

0

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła tenisowa reprezentacja Polski w Mariborze na twardych kortach w meczu I rundy Grupy II strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. “Biało-czerwoni” okazali się lepsi od gospodarzy wygrywając 3:2!

Początek był zgodny z planem i to Słoweńcy objęli prowadzenie 1:0. Pierwszy punkt dla gospodarzy zdobyła bowiem ich największa gwiazda, Aljaz Bedene, który nie bez walki pokonał naszego Huberta Hurkacza 6:4, 7:5.

Jeszcze tego samego dnia na kort wyszli Kamil Majchrzak i Blaz Rola. Trudno było wskazać zdecydowanego faworyta, ale bardzo dobrze spisał się nasz młody tenisista wygrywając dość pewnie, do czterech i do dwóch.

W niedzielę na kort jako pierwszy wyszedł debel i jak się okazało był to najbardziej dramatyczny pojedynek tego meczu, w którym niestety dali o sobie znać również sędziowie. Polska para Marcin Matkowski i Mateusz Kowalczyk sprostali jednak wszelkim przeszkodom i pokonali po bardzo ciężkiej walce Aljaza Bedene i Blaza Rola 5:7, 7:6(5), 6:4.

To nie był jednak koniec, bowiem po chwili Bedene, który był w ten weekend niesamowicie eksploatowany (trzy mecze w dwa dni) pokonał dość pewnie Kamila Majchrzaka 6:3, 6:4 i o wszystkim musiał zadecydować ostatni, piąty pojedynek w którym zmierzyli się Hubert Hurkacz i Tom Kocevar-Desman. Polak wziął sprawy w swoje ręce i pewnie pokonał niedoświadczonego Słoweńca 6:3, 6:2 sprawiając tym samym małą niespodziankę i wygrywając ze Słowenią na wyjeździe 3:2!

W kwietniu czeka nas kolejne starcie. Reprezentacja Polski w naszym kraju w dniach 7-8 kwietnia zmierzy się z Zimbabwe. W przypadku zwycięstwa jesienią zagramy na wyjeździe z Rumunią lub Marokiem o awans do grupy I strefy euro-afrykańskiej.

Słowenia – Polska 2:3,

Gra 1.Aljaz Bedene – Hubert Hurkacz 6:4, 7:5
Gra 2.: Blaz Rola – Kamil Majchrzak 4:6, 2:6
Gra 3.: Aljaz Bedene / Blaz Rola – Mateusz Kowalczyk / Marcin Matkowski 7:5, 6:7(5), 4:6
Gra 4.Aljaz Bedene – Kamil Majchrzak 6:3, 6:4
Gra 5.: Tom Kocevar-Desman – Hubert Hurkacz 3:6, 2:6

Komentarze