Strona główna Tenis ATP Puchar Davisa: Słowacy rywalami Polaków w walce o pozostanie na zapleczu elity

Puchar Davisa: Słowacy rywalami Polaków w walce o pozostanie na zapleczu elity

0

Reprezentacja Słowacji będzie przeciwnikiem Polski w meczu Pucharu Davisa w dniach 15-17 września 2017 roku. Stawką meczu będzie, pozostanie na zapleczu elity, przegrany w przyszłym sezonie w Grupie II Strefy Euroafrykańskiej.

W lutym polscy tenisisci ulegli na wyjeździe Bośnią i Hercegowiną, natomiast Słowacy przegrali w Bratysławie z reprezentacją Węgier. Teraz los sprawił, że oba zespoły zmierzą się w meczu o pozostanie na zapleczu elity.

Wśród potencjalnych rywali biało-czerwonych były zespoły Holandii oraz Słowacji. By reprezentacja pod wodzą Radosława Szymanika zagrała u siebie, tenisiści z kraju tulipanów musieli przegrać na wyjeździe z reprezentacją Bośni i Hercegowiny. Jednak tak się nie stało i biało-czerwonych czeka we wrześniu wyjazd na Słowację.

To będzie trzeci pojedynek między obiema reprezentacjami. Dotychczasowy bilans spotkań między Polską i Słowacją jest remisowy. W 1996 roku w Trnawie lepsi okazali się gospodarze. W 2015 roku w Gdyni również triumfowali gospodarze, co zapewniło im historyczny awans do Grupy Światowej.

 

Komentarze