Puchar Europy w bobslejach: Dwójka Luty/Tylkowski na 14. miejscu. Debiut Jakuba Stano

5 lis 2016, 16:04

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 14. miejsce w inauguracyjnych zawodach Pucharu Europy w bobslejach. Dwójka Jakub Stano/Bartłomiej Michalski uplasowała się na 19. pozycji. Na torze w Siguldzie zwyciężyli Łotysze Oskars Kibermanis i Matiss Miknis.

Po pierwszym ślizgu dwójka Luty/Tylkowski zajmowała 15. miejsce. Dzięki trzynastemu czasowi drugiego przejazdu zanotowali awans o jedną pozycję. Ostatecznie stracili do zwycięzcy 2.66 s. Warto dodać, że Mateusz Luty wystartował z kontuzją stopy i Krzysztof Tylkowski sam musiał rozpędzić bobslej.

Dla dwójki Stano/Michalski był to debiut w rywalizacji w „lodowej rynnie”. Panowie dwukrotnie uzyskali 18. czas ślizgu i łącznie stracili do Kibermanisa 14.87 s.

Kolejne zawody odbędą się jutro o godzinie 11:00.