Puchar Federacji: Magda Linette przypieczętowała awans!

Magda Linette pokonała Pemrę Ozgen 6:0, 6:3 w meczu zaliczanym do pojedynku Polski z Turcją w ramach rozgrywek grupowych Fed Cup. Nasza reprezentantka przypieczętowała tym samym zwycięstwo Polek oraz zajęcie pierwszego miejsca w grupie.

Spotkanie rozgrywane w luksemburskim Esch-sur-Alzette było drugim pojedynkiem polskiej zawodniczki tego dnia. Wcześniej, w równie imponującym stylu, Iga Świątek uporała się z Berfu Cengiz (6:3, 6:0).

Linette przeważała nad rywalką niemal w każdym elemencie sztuki tenisowej. 42 zawodniczka globu wygrała wszystkie gemy pierwszego seta. W drugiej odsłonie decydujący okazał się szósty gem, kiedy to byliśmy świadkami przełamania serwisu Ozgen. W grze Polki momentami pojawiały się przestoje, ale nie trwały na szczęście zbyt długo.

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie B I Strefy Euro-Afrykańskiej, Polki zagrają w sobotę z drugą drużyną grupy A. Rywalkami biało-czerwonych będzie Szwecja. Zwycięzca tego pojedynku awansuje do kwietniowych baraży, które wyłonią z kolei uczestnika kwalifikacji do przyszłorocznego turnieju finałowego.

Fed Cup
Magda Linette – Pemra Ozgen 6:3, 6:0

Polska – Turcja 2:0*

*po spotkaniu Linette trzeci punkt dla Polski zdobył także debel Chwalińska/Fręch w meczu z Aksu A./Oz I. Ostateczny rezultat – 3:0 http://credit-n.ru/kurs-cb.html

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze