Strona główna Tenis Puchar Federacji Puchar Federacji: Polki poznały rywalki w drodze do światowej elity

Puchar Federacji: Polki poznały rywalki w drodze do światowej elity

0

Reprezentantki Austrii oraz Gruzji będą grupowymi rywalkami Polek w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji. Rywalizacja o awans do fazy play-off o Grupę Światową II odbędzie się na początku lutego w Estonii.

Reprezentantki Polski ostatnie trzy sezony spędziły w Grupie Światowej II. W ubiegłym roku już pod wodzą nowej kapitan Klaudii Jans-Ignacik, uległy w meczu decydującym o pozostaniu w elicie reprezentacji USA. I w tym sezonie Biało-czerwone będą walczyć w turnieju kontynentalnym.

Przeciwniczkami Polek podczas turnieju Grupy I Strefy Euroafrykanskiej, który w dniach 8-11 lutego odbędzie się w Tallinie, będą Austriaczki oraz Gruzinki.

W przypadku zwycięstwa nad obiema reprezentacjami w walce o awans do play-offów o Grupę Światową II Polki zmierzą się ze zwyciężczyniami grupy D, gdzie będą rywalizować reprezentantki: Serbii, Izraela, Bułgarii oraz Estonii.

Do Estonii reprezentacja Polski pod wodzą Klaudii Jans-Ignacik uda się w składzie: Magda Linette, Paula Kania, Katarzyna Piter, Magdalena Fręch.

Wyniki losowania grup turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej:

Grupa A: Polska, Austria, Gruzja
Grupa B: Chorwacja, Węgry, Bośnia i Hercegowina
Grupa C: Wielka Brytania, Turcja, Łotwa, Portualia
Grupa D: Serbia, Izrael, Bułgaria, Estonia

 

Komentarze