Puchar Federacji: Polki, zgodnie z planem, pokonują Danię

8 lut 2019, 19:57

Magda Linette pokonała Karen Barritza 6:2, 6:2 i zapewniła Polsce zwycięstwo nad Danią. Dzięki temu w sobotę o 10 zagramy o trzecie miejsce w turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej w Zielonej Górze.

Linette, jak można było się spodziewać, nie miała większych problemów z pokonaniem rywalki. W pierwszym secie szybko odjechała, zdobyła przewagę i pewnie wygrała. Barritza uderzała bardzo mocno. Często też się myliła i to zadecydowało o jej porażce.

W drugim secie, gra układała się podobnie. Dunka ryzykowała każdym uderzeniem. To zaczęło Polce sprawiać problemy, ale tylko do wyniku 2:2. Później Polka odjechała rywalce. Wygrywała ważne wymiany i zwyciężyła w meczu.

Po dwóch zwycięstwach singlowych, Polska jest pewna wygranej nad Danią. Zajmujemy drugie miejsce w grupie A i jutro z Ukrainą, o trzecie miejsce w turnieju.

Magda Linette – Karen Barritza 6:2, 6:2