Strona główna Tenis Puchar Federacji Puchar Federacji: Świetna forma Igi Świątek. Zwycięstwo na początek rywalizacji z Danią

Puchar Federacji: Świetna forma Igi Świątek. Zwycięstwo na początek rywalizacji z Danią

0
Foto: Szymon Sikora / PKOl

Iga Świątek pokonała Clarę Tauson 6:3, 7:6(7), w drugim meczu turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej. Wygrana Polki wisiało na włosku, ale Świątek wytrzymała w najważniejszych momentach i przeważyła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Polka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Grała pewnie, a rywalka nie potrafiła znaleźć na to recepty. Świątek wyglądała dużo lepiej niż w piątkowym meczu. Dobrze wyglądała przede wszystkim mentalnie, była pewna swoich umiejętności. Szybko wygrała cztery pierwsze gemy.

Świątek dyktowała warunki gry. Nie myliła się prawie w żadnym elemencie. Zmieniała tempo wymian, z czym Dunka nie mogła sobie poradzić. Polka zdecydowanie wygrała pierwszego seta.

Druga partia była bardziej wyrównana i miała dramatyczny przebieg. Dunka się odbudowała i rozpoczęła od prowadzenia 3:1. Polka miała słabsze momenty, ale zdołała wyrównać na 4:4. Później każda wygrywała swojego gema serwisowego i o wygranej musiał decydować tie-break. Ten rozpoczął się od prowadzenia Polki 3:0, ale Dunka zdołała wyrównać. Sytuacja cały czas się odwracała, ale ostatecznie nasza tenisistka wygrała 9:7 i dała pierwszy punkt reprezentacji Polski.

Iga Świątek – Clara Tauson 6:3, 7:6(7)

Komentarze