Puchar IBU: Triumf Weroniki Nowakowskiej!

29 lis 2014, 14:32

Weronika Nowakowska-Ziemniak udanie zainaugurowała nowy biathlonowy sezon.  Polka wygrała bieg sprinterski w Beitostolen. Bieg ten nie jest jednak zaliczany do klasyfikacji PŚ, tylko jednej kategorii niżej Pucharu IBU. Na start w tym biegu zdecydowały się zawodniczki, kótre nie startują w jutrzejszej sztafecie mieszanej w Ostersund, która rozpoczyna zmagania Pucharu Świata.

Weronika popełniła jeden błąd na strzelnicy, co i tak pozwoliło na odniesienie zwycięstwa o 10 sekund szybciej niż Norweżka Bente Landheim, która bezbłędnie strzelała. Na najniższym stopniu podium stanęła Fuyuko Suzuki z Japonii ze stratą ponad 25 sekund i jednym błędem na strzelnicy.

W Beitostolen startowały również inne Polki. Anna Mąka zajęła 17 miejsce ze stratą ponad 52 sekund i bezbłędnym strzelaniem. Kinga Mitoraj uplasowała się pozycję niżej od Mąki i czasem sekundę gorszym z równie bezbłędnym strzelaniem. Dopiero 43 była Monika Hojnisz. Polka popełniła jednak dwa błędy na strzelnicy i do swojej koleżanki zwyciężczyni straciła 1:48 min.

Jak już wspomniano wcześniej jutro sezon PŚ oficjalnie zainaugurują sztafety mieszane. Polskę będą reprezentować Krystyna Guzik, dawniej Pałka, Magdalena Gwizdoń, Krzysztof Pływaczyk i Łukasz Szczurek.

Jutro na naszej stronie pojawi się również wywiad z Weroniką Nowakowską-Ziemniak. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy tuż przed startem nowego sezonu PŚ na stronę polski-sport.pl i nasz fanpage na facebooku.