Puchar Świata w biathlonie: Braisaz triumfuje w biegu masowym. Polki daleko

17 gru 2017, 13:22

Reprezentantka Francji Justine Braisaz zwyciężyła w biegu masowym biathlonowego Pucharu Świata we francuskim Annecy. Weronika Nowakowska-Ziemniak i Krystyna Guzik ukończyły zmagania w trzeciej dziesiątce.

Braisaz od początku rywalizacji biegła w ścisłej czołówce. Reprezentantka Francji w dzisiejszym biegu musiała biegać tylko jedną karną rundę, a konkretnie podczas trzeciej wizyty na strzelnicy. Francuska wykorzystała potknięcie Niemki Herrmann podczas ostatniego strzelania i dzięki temu triumfowała w niedzielnych zawodach.

Wspomniana wcześniej Denise Herrmann zaprzepaściła szanse na zwycięstwo podczas ostatniej drugiego strzelania w pozycji stojącej. Niemka po trzech wizytach na strzelnicy była bezbłędna i przed ostatnim strzelaniem prowadziła z bezpieczną przewagą 15 sekund nad Braisaz i Dahlmeier. Niestety w trakcie ostatniej próby strzeleckiej zaliczyła aż trzy niecelne strzały i tym samym straciła szansę na triumf.

Drugie miejsce w niedzielnym biegu masowym zajęła Białorusinka Iryna Kryuko, która jako jedyna była dziś bezbłędna na strzelnicy. Na trzecim miejscu finiszowała zwyciężczyni Pucharu Świata w sezonie 2016/2017 Niemka Laura Dahlmeier.

Weronika Nowakowska-Ziemniak i Krystyna Guzik nie zaliczą dzisiejszego startu do udanych. Pierwsza z Polek zaliczyła cztery karne rundy, a druga trzy. Ostatecznie reprezentantki Polski przekroczyły linie mety niemal w tym samym czasie. Nowakowska-Ziemniak została sklasyfikowana na 26. miejscu, a Guzik na 27.