Puchar Świata w kombinacji norweskiej: Zwycięstwo Riessle. Kapitalna pogoń Pittina

17 gru 2017, 15:40

Fabian Riessle zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau. Fantastyczną formę biegową zaprezentował Alessandro Pittin, który z 36. pozycji po skokach awansował na drugie miejsce. Tym razem punktów do klasyfikacji generalnej nie zdołali wywalczyć reprezentanci Polski.

Po rywalizacji na skoczni sytuacja była bardzo wyrównana. Przed rozpoczęciem biegu różnica pomiędzy zwycięzcą konkursu skoków Norwegiem Joergiem Graabakiem, a dziesiątym Finem Eero Hirvonenem wynosiła zaledwie 10 sekund. Łącznie, aż dwudziestu zawodników rozpoczynało bieg ze stratą niespełna jednej minuty do reprezentanta Norwegii.

Przez pierwsze pięć kilometrów z przodu biegła grupa w składzie: Graabak, Riiber, Geiger, Klapfer, Schmid, Riessle, Hirvonen i Rehrl. Na trzecim okrążeniu sytuacja w grupie liderów uległa zmianie. Z walki o podium odpadli Riiber i Rehrl, natomiast dołączyli Rydzek oraz biegnący znakomicie Pittin, który w ekspresowym tempie odrobił stratę ponad minuty do Graabaka. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie na finiszu najlepszy okazał się reprezentant Niemiec Fabian Riesle, który o 0,3 s. wyprzedził Włocha Alessandro Pittina. Na trzeciej pozycji linię mety przekroczył Fin Eero Hirvonen.

Niestety to nie był udany start dla trzech reprezentantów Polski. Najlepiej spisał się Paweł Słowiok, który ukończył zmagania na 37. pozycji. Szczepan Kupczak, który po konkursie skoków był 25., ostatecznie został sklasyfikowany na 42. miejscu. Ostatni z biało-czerwonych Adam Cieślar był 50.