Puchar Świata w Kuusamo: Rydzek ponownie najlepszy. Punkt Adama Cieślara

27 lis 2016, 15:03

Johannes Rydzek triumfował w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Kuusamo. Punkt do klasyfikacji generalnej zdobył Adam Cieślar, który był 30.

Po konkursie skoków prowadził Norweg Jarl Magnus Riiber przed Japończykiem Akito Watabe i Austriakiem Wilhelmem Deniflem. Z trójki reprezentantów Polski najlepiej spisał się Szczepan Kupczak, który zajął 16. miejsce.

Zawodnik AZS AWF Katowice rozpoczął bieg ze stratą 2 minut i 12 sekund do prowadzącego Riibera. Adam Cieślar po rywalizacji na skoczni plasował się na 32. pozycji i do biegu ruszył ze startą 3 minut i 17 sekund. Trzeci z biało-czerwonych, Paweł Słowiok zajął 41. miejsce i do lidera tracił 5 minut i 5 sekund.

Po pierwszej pętli na prowadzeniu biegła trójka Riiber, Watabe i Denifl. Grupę pościgową utworzyli Niemiec Johannes Rydzek i Austriak Mario Seidl. Zwycięzca wczorajszych zawodów ruszył na trasę ze startą 1 minuty i 4 sekund. Jednak po przebiegnięciu pierwszego okrążenia jego starta zmalała do niespełna 40 sekund. Niestety źle rozpoczął bieg Szczepan Kupczak, który spadł do trzeciej dziesiątki. Natomiast o dwie pozycję awansował Adam Cieślar.

Na półmetku czołowa trójka miała już tylko 12 sekund przewagi nad Rydzekiem i Seidlem. Szczepan Kupczak stracił kolejne lokaty i plasował się na 28. miejscu, a Cieślar utrzymywał 30. pozycję. Ostatni z biało-czerwonych, Paweł Słowiok był 35.

Po trzech okrążeniach na prowadzeniu była już czteroosobowa grupa, w której biegli Denifl, Watabe, Rydzek i Seidl. Tempa nie wytrzymał prowadzący po konkursie skoków Riiber i zaczął tracić kontakt z czołówką. Niestety Szczepan Kupczak został wyprzedzony przez kolejnego rywala. Również Adam Cieślar spadł na 31. miejsce.

Na ostatnim okrążeniu zaatakował Rydzek. Rywale nie byli w stanie utrzymać tempa reprezentanta Niemiec, który samotnie podążył w kierunku mety. Na drugim miejscu finiszował Wilhelm Denifl, a tuż za nim Akito Watabe.

Adam Cieślar ukończył bieg na 30. miejscu ze stratą 3 minut i 34 sekund do zwycięzcy. Szczepan Kupczak uplasował się na 32. pozycji, a Paweł Słowiok był 35.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi oczywiście Johannes Rydzek. Adam Cieślar zajmuje 24. miejsce z 13. punktami na koncie.