Strona główna Sporty zimowe Puchar Świata: Niżny Tagił kolejnym przystankiem

Puchar Świata: Niżny Tagił kolejnym przystankiem

0
Fot. Karolina Koster

Kompleks skoczni o wdzięcznej nazwie Bocian będzie w najbliższy weekend gościć najlepszych skoczków świata. Do Niżnego Tagiłu elita światowych skoków zawita po raz piąty w historii.

Pierwsze zmagania na dużej skoczni w Niżnym Tagile rozegrano w grudniu 2014 roku. Wówczas z wygranej cieszył się Anders Fannemel z Norwegi i późniejszy zdobywca Kryształowej Kuli – Severin Freund (Niemcy).

Obiekt Aist organizował Puchar Świata również w kolejnym sezonie. Wówczas po zwycięstwo znów sięgnął Freund, zaś drugiego dnia najlepszym okazał się Peter Prevc (Słowenia).

Następne zawody odbyły się tu w 2017 roku, w którym na najwyższym stopniu podium stawali Niemcy – Richard Freitag i Andreas Wellinger.

Do poprzedniego sezonu polski zawodnik nie stał w Niżnym Tagile na podium. W grudniu 2017 roku zmieniło się to za sprawą Piotra Żyły, który w pierwszym konkursie wywalczył 2., zaś w drugim – 3. pozycję. Po 1. miejsce sięgali natomiast Johan Andre Forfang z Norwegii i Japończyk – Ryoyu Kobayashi.

Aktualny rekord dużej skoczni należy do wspominanego Forfanga. Norweg uzyskał tu 141,5 metra. http://credit-n.ru/offers-zaim/turbozaim-zaimy-online-bez-otkazov.html

Komentarze