Puchar Świata w Pokljuce: Zwycięstwo Fourcade’a. Słaby występ Polaków w sprincie

9 gru 2016, 13:01

W piątkowe przedpołudnie rozpoczął się sprint mężczyzn na 10 km inaugurujący biathlonowe zawody w słoweńskiej Pokljuce. Najlepszy z Polaków, Grzegorz Guzik z dwoma pudłami na strzelnicy zajął 71. miejsce. Wygrał lider Pucharu Świata, Martin Fourcade.

Do kadry A polskiej kadry dołączył ostatnio Łukasz Szczurek zastępując Rafała Penara. 28-latek w rozegranych przed dwoma tygodniami zawodach Pucharu IBU w Beitostolen jako jedyny z naszych reprezentantów zdobył punkty do klasyfikacji generalnej. W Pucharze Świata poszło mu jednak zdecydowanie gorzej. Szczurek zajął dopiero 93. miejsce, a na strzelnicy pudłował trzykrotnie. Nieco lepiej poszło trzeciemu Biało-Czerwonemu, Mateuszowi Janikowi, który na mecie zameldował się z 87. wynikiem w stawce z jednym błędem na strzelnicy, ale bardzo słabym biegiem.

Na inaugurację zawodów w Słowenii zwyciężył Martin Fourcade, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Johannes Thingnes Boe, a na trzecim stopniu podium stanął Anton Szypulin.