niedziela, 26 czerwca, 2022

Puchar Świata w biegach narciarskich – podsumowanie

W Pucharze Świata punktowało pięciu Polaków. To najlepszy wynik od sezonu 2014/2015, w którym startowała przecież największa polska zawodniczka – Justyna Kowalczyk.

Co ciekawe, odwróciła się tendencja. Teraz to mężczyźni stanowią o sile polskiej kadry. Ostatni raz panie rządziły w sezonie 2017/2018. W tym roku w czołowej trzydziestce meldował się Dominik Bury, Kamil Bury i Maciej Staręga. Dla braci Burych to pierwsze tak wielkie osiągnięcia w ich sportowej karierze. Najwyżej z naszych sklasyfikowano Dominika, który z dorobkiem 70 pkt uplasował się na 68. miejscu.

Tylko 3 oczka zdobyły reprezentantki Polski. 2 z nich zapisała na swoim koncie Izabela Marcisz, zaś 1 – Monika Skinder, która ubiegły sezon zakończyła z 11 punktami.

Teraz nasze panie skupiły się na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie Izabela Marcisz zdobyła trzy indywidualne medale. Gdyby nie dyskwalifikacja w sztafecie, podopieczne Justyny Kowalczyk i Aleksandra Wierietielnego wywalczyłyby medal także w rywalizacji 4×3,3 km. http://credit-n.ru/offers-zaim/vashi-dengi-zaim.html

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA