Reklama

Puchar Świata w Ruce. Polacy z dużymi kłopotami na treningu

W piątek odbyły się trzy serie treningowe poprzedzające jutrzejsze zawody Pucharu Świata w Ruce. Słabo wypadli w nich polscy skoczkowie. Najlepiej wśród biało-czerwonych spisali Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Dwukrotnie udało im się bowiem zameldować w czołowej dwudziestce. 

Polacy z kłopotami. Problemy mieli też sami organizatorzy

Po trzech tygodniach przerwy najlepsi skoczkowie wrócili do rywalizacji. Wraz z nimi do Pucharu Świata wrócił również śnieg. Poprzednie zawody, które miały miejsce w Wiśle, rozgrywano bowiem na zielonym igelicie. Na fińskiej skoczni w Ruce jest natomiast biało od śniegu.

W porównaniu z zawodami w Wiśle znacznie słabiej idzie jednak polskim skoczkom. W żadnej z trzech serii reprezentacji Polski nie znaleźli się na podium. W pierwszym treningu najlepiej z naszych skoczków pofrunął Piotr Żyła, który zajął 19. miejsce. Podczas drugiej serii wyróżnił się Dawid Kubacki. Zwycięzca turniejów w Wiśle uzyskał siódmy wynik. W trzecim treningu z kolei dobrze skoczył Kamil Stoch, który uplasował się na dziesiątej lokacie.

Dobrego dnia nie zaliczyli również organizatorzy Pucharu Świata w Ruce. Musieli oni przenieść piątkowe kwalifikacje się ze względu na kłopoty Niemców. Sprzęt kadry Stefana Horngachera nie dotarł bowiem na miejsce turnieju. Dodatkowo na obiekcie Rukatunturi zepsuła się widna. Zawodnicy na górę musieli wchodzić po schodach, co dodatkowo utrudniało przeprowadzenie treningów.

Ostatecznie kwalifikacje w Ruce odbędą się więc dopiero w sobotę o godzinie 7:30. Z kolei już o 9:00 ruszy konkurs. Warto dodać, że tak wczesne pory rozgrywania Pucharu Świata wynikają z faktu, że organizatorzy nie chcą bić się o czas antenowy z mundialem, który ma teraz miejsce w Katarze.

Drogi Puchar Świata w Zakopanem. Ceny biletów problemem dla kibiców?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama