Reklama

Drogi Puchar Świata w Zakopanem. Ceny biletów problemem dla kibiców?

W terminarzu skoków narciarskich jest od lat miejsce dla dwóch imprez organizowanych w Polsce. Pierwsza odbywa się w Wiśle, natomiast druga ma miejsce na legendarnej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Problemem dla polskiej publiczności, która zawsze chętnie dopingowała skoczków, są jednak wysokie ceny biletów. Najtańsze wejściówki kosztują 200 złotych.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Bilety na Puchar Świata rozchodzą się wolniej niż zawsze

Inauguracja sezonu 2022/2023 była dla Polaków niezwykle udana. Pod skocznią w Wiśle zgromadziło się mnóstwo kibiców, którzy pomimo marnej pogody, stworzyli fantastyczną atmosferę. Ponadto w pierwszym turnieju świetnie spisał się Dawid Kubacki, który w obu konkursach był bezkonkurencyjny i zdeklasował swoich rywali.

Wszyscy liczą, że kolejne zawody w Polsce, które mają odbyć się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, uda się ponownie odtworzyć świetną atmosferę z Wisły. Okazuje się, że problemem mogą być ceny biletów. Drożyna i wzrastająca inflacja uderza bowiem w organizatorów konkursów Pucharu Świata, którzy żądają za wejściówki sporych pieniędzy.

Najtańsze bilety w sektorach stojących kosztują 200 złotych. Droższe miejsca to w tym momencie wydatek rzędu 250 złotych. Jeśli jednak chcielibyśmy siedzieć podczas oglądania turniejów na Wielkiej Krokwi, to będziemy musieli zapłacić nawet 450 złotych. Miejsca na trybunie „premium” to natomiast koszt 750 złotych. Łatwo więc policzyć, ile kosztuje przyjemność obejrzenia Pucharu Świata, jeśli wybierzemy się na niego z całą rodziną.

O tym, że ceny wejściówek są trudne do zaakceptowania dla kibiców w obecnej sytuacji gospodarczej, najlepiej świadczy fakt, że na zawody, które odbędą się w połowie stycznia, cały czas dostępne są bilety we wszystkich sektorach. Sprzedaż została otwarta już ponad miesiąc temu. W poprzednich sezonach wejściówki rozchodziły się zdecydowanie szybciej.

Warto jednak dodać, że tańsze wejściówki mogą wykupić fani na poprzedzające turniej główny kwalifikacje. Te odbędą się już 13 stycznia, a bilet kosztuje w tym wypadku 100 złotych. Główne konkursy będą natomiast miały miejsce 14 i 15 stycznia 2023 roku.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Absolutna deklasacja! Dawid Kubacki wygrywa drugi konkurs w WiślePodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama