Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Puchar Świata w skokach narciarskich – Podsumowanie cz. 1

Puchar Świata w skokach narciarskich – Podsumowanie cz. 1

0
Fot. Emil Bogumił; skijumper.pl

polKoronawirus przerwał rozgrywki sportowe na całym świecie. Wirus przeszkodził też skoczkom narciarskim, którzy przedwcześnie zakończyli sezon. Okres, który spędzamy w domach, warto poświęcić na dokonanie podsumowań. Dziś na plan najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki. 

W zawodach Pucharu Świata punktowało ośmiu Polaków. Wśród nich znaleźli się 4. Dawid Kubacki, 5. Kamil Stoch, 11. Piotr Żyła, 38. Jakub Wolny, 42. Maciej Kot, 46. Stefan Hula, 51. Aleksander Zniszczoł i 61. Klemens Murańka.

Najwyżej z naszych sklasyfikowano Dawida Kubackiego, który uplasował się na 4. lokacie z dorobkiem 1169 pkt. Skoczek z Nowego Targu może mówić o sporym pechu, gdyż jeszcze przed ostatnim konkursem zajmował 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na końcowym podium znalazł się ostatecznie obrońca Kryształowej Kuli – Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził Polaka o 9 pkt. Tuż przed nim uplasował się 1. Stefan Kraft i 2. Karl Geiger.

Japończyk spisywał się jednak bardzo dobrze. Choć na pucharowym podium znalazł się siedmiokrotnie, tak był niezwykle powtarzalny. Punktował we wszystkich zawodach, w których brał udział. Nie wystartował tylko w Rasnovie, gdzie rozegrano dwa indywidualne konkursy. Tej sztuki nie dokonał Kubacki, który w czołowej trójce meldował się dziesięciokrotnie.

Komentarze