Puchar Świata: Waś tuż za podium!

Aktualizacja: 11 gru 2015, 19:26
11 gru 2015, 18:09

Artur Waś znalazł się tuż za podium zawodów z cyklu Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Dystans 500 m najszybciej po raz piąty w tym sezonie pokonał Rosjanin, Paweł Kuliżnikow.

Po raz kolejny zawody wygrał Rosjanin Paweł Kuliżnikow, który kolejny raz udowadnia swoją świetną dyspozycję. Tej jesieni kiedy tylko stawał na linii startu zwyciężał.

Polak zajął czwarte miejsce z czasem 34.80. Zaledwie o dwie setne sekundy zdołał go wyprzedzić Alex Boisvert-Lacroix. Waś pomimo lokaty tuż za podium awansował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na trzecie miejsce. Do drugiej pozycji Waś traci 5 punktów, które będzie miał okazję nadrobić już w niedzielę. Wtedy w Heerenveen odbędzie się drugi bieg sprinterski.