Strona główna Sporty zimowe Puchar Świata: Wisła zdąży na inauguracje?

Puchar Świata: Wisła zdąży na inauguracje?

0
Fot. Karolina Koster

Już za nieco ponad miesiąc początek karuzeli Pucharu świata 2019/2020. Rywalizacja rozpocznie się w Wiśle. 

Organizatorzy rywalizacji w Polsce będą zmuszeni do przygotowania obiektu w dodatnich temperaturach. W dniu zawody temperatura ma oscylować w granicy 5 stopni Celsjusza.

Nie analizowałem dokładnie prognozy pogody. Bardziej opieram się na przewidywaniach starych górali beskidzkich. Jednomyślnie mówią, że będzie coraz chłodniej z końcem października i początkiem listopada. Na wszelki wypadek na buli są już rozłożone siatki. Wyciągnięte zostaną również armaty śnieżne. Jeśli któraś z nocy będzie mroźna będziemy działać i produkować jeszcze więcej – mówi Andrzej Wąsowicz.

Międzynarodowa Federacja Narciarska nie będzie ingerowała w przygotowanie skoczni.

Mamy obowiązek, na miesiąc przed imprezą, raz w tygodniu składać tak zwany meldunek. Czyni to Agnieszka Baczkowska. Na bieżąco wysyłamy informacje o produkcji śniegu. Kontrola ogranicza się do takich czynności. Nie ma wizyt przedstawicieli FIS na miejscu. Wierzą nam – mówi były wiceprezes PZN.

Tym samym Polacy nie mogą trenować już w Polsce. Nasza kadra przebywa obecnie na zgrupowaniu we włoskim Predazzo.

W sobotę spotkałem się z Adamem Małyszem. Wszystkie trzy kadry przebywają aktualnie we Włoszech, w Predazzo. Adam bardzo naciskał, żebyśmy przygotowali obiekt jak najszybciej, by Polacy mogli tam skoczyć jeszcze przed zawodami. Między innymi dlatego tak wcześnie rozpoczynamy produkcję. Robimy wszystko, by pomóc kadrze. W tym momencie nie da się już skakać. Nie ma mowy. Dogadałem się jeszcze z dyrekcją COS-u w Szczyrku, że po pierwszych opadach śniegu na obiekcie Skalite powinny zostać założone tory lodowe. Dzięki temu nasi skoczkowie nie będą musieli podróżować za granicę, by trenować. Jeśli zdążymy w Wiśle na tydzień przed Pucharem Świata, kadra Doleżala będzie mogła ćwiczyć na miejscu – kończy Wąsowicz.

  http://credit-n.ru/offers-zaim/ezaem-zaim-online-za-15-minut.html

Komentarze